Autokrēsliņu veidi

Autokrēsliņi tradicionāli tiek iedalīti kategorijās, ņemot vērā bērna svaru:

  • 0/0+ grupa atbilst bērniņam no dzimšanas līdz 10 vai 13 kg svaram – šie krēsliņi vienmēr ir vērsti ar skatu pretēji braukšanas virzienam un bērniņš tiek sprādzēts ar krēsliņā integrētām drošības jostiņām
  • 1. grupa atbilst 9 līdz 18 kg svaram – šajā grupā sastopami krēsliņi, gan ar skatu braukšanas virzienā, gan arvien populārāki kļūst krēsli ar skatu pretēji braukšanas virzienam. Bērns tiek sprādzēts ar integrētām drošības jostiņām vai ar pārliktni.
  • 2/3. grupa – šajā grupā krēsliņi parasti ir paliktnītis ar atzveltni un bērns tiek sprādzēts ar automašīnas drošības jostu. Šī krēsliņa pats galvenais uzdevums ir pareizi pozicionēt drošības jostu uz bērna ķermeņa.
Izvēloties bērna svaram, vecumam un nereti arī ražotāja norādītajam augumam neatbilstošu autokrēsliņu, mazinās šī aprīkojuma drošība un tas var neattaisnot uzticību sadursmes brīdī. Krēsliņi, kuri radīti konkrētai vecuma grupai parasti labāk pasargā bērnu, kā tie, kas der ilgākam vecumposmam, jo precīzāk pielāgoti bērna augumam.