Neaizmirstiet par gaisa spilveniem

Izvēloties bērnam sēdvietu priekšējā pasažiera sēdeklī, neatkarīgi no tā, vai krēsliņš instalēts ar skatu braukšanas virzienā vai pretēji, gaisa spilvenam noteikti jābūt deaktivizētam. Pretējā gadījumā pat niecīgā sadursmē, atveroties gaisa spilvenam, tas var nopietni traumēt bērnu. Gaisa spilvens šaujas ārā no automašīnas paneļa ar ~300 km/sekundē un ir izveidots tā, lai pasargātu pasažieri, kas garāks par 1.50 m. Ja ceļā trāpīsies atmuguriski instalēta krēsliņa atzveltnīte, tad krēsliņš tiks satriekts gabalos un bērns var gūt nopietnas traumas, līdz pat letālam iznākumam.

Ja sēdvietā ar autokrēsliņu ar skatu uz priekšu brauks lielāks bērns, kas tomēr vēl nav 150 cm garš, gaisa spilvens visticamāk trieksies viņam tieši sejā, jo bremzēšanas rezultātā bērns saliecas uz priekšu un viņa galva atrodas tur, kur normāli atrastos pieauguša cilvēka torss, sastopoties ar gaisa spilvenu.

Tādēļ pat mazus gabalus bērns nedrīkst braukt priekšējā sēdvietā ar ieslēgtu gaisa spilvenu, jo mazākais trieciens, kas aktivizē drošības aprīkojumu, var būt liktenīgs maza auguma pasažierim.