Gan drošības speciālisti, gan mediķi atzīst, ka visdrošākā pozīcija bērnam automašīnā ir ar skatu pretēji braukšanas virzienam jeb atmuguriski. Tādēļ centieties saglabāt šādu pozīciju bērnam maksimāli ilgi. Jaunā Eiropas Savienības likumdošana nosaka, ka bērnu automašīnā atmuguriski būtu jāpārvadā ne mazāk kā līdz 15 mēnešu vecumam, tomēr speciālisti iesaka šādu pozīciju saglabāt vēl ilgāk. Piemēram mūsu kaimiņzemē Zviedrijā, bērnus atmuguriski pārvadā minimums līdz 3 gadu vecumam, bet nereti pat daudz ilgāk. Pamatā ir fizikas un statistikas sakarības iepretī bērna fizioloģijai:
- statistikas dati rāda, ka autonegadījumi visbiežāk ir frontāli — respektīvi, automašīna ar škērsli (citu automašīnu vai citu objektu) saduras ar priekšu, kā rezultātā notiek momentāla apstāšanās. Un šajā pēkšņajā ātruma maiņā iedarbojas fizikas likumi — viss, kas atrodas auto salonā turpina kustību iepriekšējā virzienā — tātad lido uz priekšu.
- maza bērniņa galva ir liela un smaga (līdz pat 25% no ķermeņa masas), muskulīši neattīstīti un kauliņi nenobrieduši. Tas nozīmē, ka satiksmes negadījumā, kad inerce sviež it visu un visus uz priekšu, bērnam, kas brauc ar skatu braukšanas virzienā un ir iesprādzēts auto krēsliņā, brīvi kustošā smagā galva ar milzu spēku tiek triekta uz priekšu un ir liela slodze (ekvivalenta vairākiem 100 kg svara) uz vājo kakliņu.
Abu šo iemeslu dēļ pat nelielā frontālā sadursmē bērni ar skatu braukšanas virzienā var gūt nopietnas mugurkaula un galvas traumas. Patiesībā, būtiskus sprandas un smadzeņu savainojumus iespējams gūt pat situācijā, kad spēkratam izdevies no sadursmes izvairīties, strauji bremzējot. Bērns var kļūt par vienīgo cietušo, braucot ar skatu braukšanas virzienā!