Lietojiet autokrēsliņu pareizi

Izstrādājot autokrēsliņu, ražotāji rēķinās ar noteiktu tā lietošanu. Ja pārkāpjat ražotāja rekomendācijas, autokrēsliņa drošība mazinās vai tas vispār kļūst tikai par ērtu sēdeklīti un vairs nekalpo drošībai.

Pats svarīgākais ir ievērot ražotāja norādījumus attiecībā uz krēsliņa instalāciju automašīnā, kā arī nedrīkst pārkāpt ieteicamo bērna svara maksimumu, vai iejaukties krēsliņa konstrukcijā, padarot to, jūsuprāt, ērtāku. Krēsliņam noteikti jābūt piesprādzētam atbilstoši ražotāja norādījumiem un nekādi savādāk, pretējā gadījumā sadursmes brīdī autokrēsliņš brīvi pārvietosies pa automašīnas salonu un tiks traumēts bērns. Ja izmantojat kombinēta tipa krēsliņu, ņemiet vērā svara limitus, pie kādiem krēsliņā iznstalācijas prasības mainās.

Arī ievērojami pārkāpjot ražotāja noteikto svaru, bērns tiek pakļauts riskam mainīt savu pozīciju automašīnā sadursmes brīdī (piemēram, krēsliņš var apgāzties). Tādēļ rūpīgi izlasiet sava krēsliņa lietošanas instrukciju un, ja radušās kādas neskaidrības, vērsieties pie šī krēsliņa pārdevēja vai firmas oficiālā pārstāvja ar jautājumiem. Vislabāk krēsliņu iegādāties specializētā veikalā, kur pārdevējs sniegs detalizētu konsultāciju un palīdzēs krēsliņu pareizi instalēt jūsu automašīnā.

Veidojot autokrēsliņu, ražotāji ņem vērā fizikas sakarības, kas iedarbojas uz bērnu sadursmes brīdī, lai maksimāli samazinātu to postošo ietekmi uz bērna ķermeni. Tādēļ nekādā gadījumā neiejaucieties krēsla konstrukcijā, darot to lēzenāku, ērtāku vai citādi mainot tā ģeometriju!

Bieži vecāki vēlas uzlabot krēsliņa konstrukciju, paliekot bērnam zem dibentiņa sarullētu dvielīti vai sedziņu. Taču tas ir bīstami! Stāvāks krēsls ir drošāks. Ražotāji ir aprēķinājuši, kāds ir maksimāli iespējamais slīpums, lai saņemot frontālu triecienu, bērna ķermenis arvien saliektos iegurnī, tuvinot galvu pie kājām. Ja krēsliņš ir padarīts lēzenāks, tad šāda salocīšanās vairs nenotiks, un triecienu absorbēs bērna galva, mugurkauls un iegurnis, gūstot ļoti nopietnas traumas. Tāpat nekādā gadījumā nedrīkst bērnu pārvadāt gulteniski atlaistā krēsliņā, ja šāda funkcija sēdeklītim ir iespējama, bet ražotājs noteicis, ka tā izmantojama tikai ārpus braucoša transportlīdzekļa.